دشوار انجمن اندازی موسیقی ایرانیان

دشوار: انجمن اندازی موسیقی ایرانیان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

محققان دانشگاه “هاروارد” می‌گویند اشتباهات بافایده که باعث ایجاد میکروبیوم در روده ورزشکاران می‌شود، می‌تواند موجب تقویت عملکرد طبیعی بدن ‌شود. 

استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

عبارات مهم : باکتری

محققان دانشگاه “هاروارد” می گویند اشتباهات بافایده که باعث ایجاد میکروبیوم در روده ورزشکاران می شود، می تواند موجب تقویت عملکرد طبیعی بدن شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از سیکر، یک آمار معمولی در مورد تناوب بازیکنان بیسبال می گوید که جهت هر بازیکنی که در لیست لیگ مهم بیسبال قرار دارد، تقریبا 1000 ورزشکار دیگر از طریق دبیرستان، کالج، نیمه حرفه ای و لیگ های کوچک مسابقه می کنند.

استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

بنابراین ورزشکارانی که در سطوح اوج و تیم های مطرح بازی می کنند نخبه هستند. ورزشکاران نخبه واقعا خاص هستند؛ آنها می توانند چیزهایی را که دیگران نمی توانند انجام دهند را انجام دهند.

جالب اینجاست که بعضی از باکتری های بافایده ورزشکاران نخبه را می توان استخراج و به مکمل های غذایی اضافه کرد و جهت مصرف عموم مردم توزیع کرد! بدهید ترتیب می توان نیروی بدن را در سطح عام جامعه زیاد کردن داد.

محققان دانشگاه “هاروارد” می‌گویند اشتباهات بافایده که باعث ایجاد میکروبیوم در روده ورزشکاران می‌شود، می‌تواند موجب تقویت عملکرد طبیعی بدن ‌شود. 

یک پروژه تحقیقاتی در دانشگاه “هاروارد” در حال تلاش جهت شناسایی و جداسازی باکتری های بافایده از دستگاه گوارش ورزشکاران نخبه است تا این باکتری ها را به مکمل های تجاری پروبیوتیک تبدیل کند.

میکروبیوم های بازیکنان نخبه (اکوسیستم روده های آنان) ممکن است انواع باکتری های برتر و خاص را تولید کند که به عبارت بهتر، به عملکرد ورزشی کمک می کند.

میکروبیوم

ریزاندامگان همزیست یا ریزسازوارگان همزیست (Micribiome) به معنای کلی و فراگیر زیست بوم ریزاندامگان، همه ژن ها و توده یاخته های ریزاندامگان با در نظر نگرفتن سرده و گونه آنها، مستقر در یک بخش خاص را گویند.

استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

ریزاندامگان همزیست، رابطه همزیستی با جانور میزبان دارند. این به این معنی است که این ریزاندامگان هم می توانند همسفره باشند، هم بیماری زا.

مثلاً به تمامی باکتری ها، قارچ ها و دیگر انواع میکروب هایی که بطور بومی در پوست انسان زندگی می کنند، میکروبیوم پوست می گویند.

محققان دانشگاه “هاروارد” می‌گویند اشتباهات بافایده که باعث ایجاد میکروبیوم در روده ورزشکاران می‌شود، می‌تواند موجب تقویت عملکرد طبیعی بدن ‌شود. 

بزرگترین میکروبیوم بدن انسان، میکروبیوم دستگاه گوارش تحتانی و بطور خاص روده بزرگ می باشد. این اصطلاح گرچه زیاد در پزشکی بکار رفته هست، ولی در دیگر شاخه های علم میکروب شناسی نیز معتبر است.

پروبیوتیک

استفاده از باکتری روده ورزشکاران نخبه به عنوان مکمل پروبیوتیک!

روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتری ها هست. بسیاری از این باکتری ها جهت گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته ای از این باکتری ها که به باکتری های پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکول های پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامین ها و آنتی بیوتیک های متفاوت را تولید می کنند که جهت بدن بافایده می باشد. منبع باکتری های پروبیوتیک لبنیات و میوه ها هستند.

اداره غذا و کشاورزی شرکت ملل متحد(FAD) و شرکت بهداشت جهانی (WHO)، پروبیوتیک را این گونه تعریف می کند:

“پروبیوتیک ها میکرو ارگانیسم های زنده ای هستند که مصرف کافی آنها باعث نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می شود.”

بر این اساس، باکتری های پروبیوتیک موجود در محصولات خوراکی، نه تنها باید دارای مشخصه های عملکردی و سودمند جهت سلامتی انسان باشند بلکه بایستی از توانایی دوام در دستگاه گوارش هم برخوردار باشند.

این شاخصه ها مشمول بر رشد و بقای ارگانیسم ها در روند تولید محصول، نگهداری و بعد از مصرف حین انتقال از معده به روده است.

پروبیوتیک ها بر تعادل باکتری های بافایده و مضر روده تاثیر می گذارند و این تعادل را به نفع زیاد کردن جمعیت باکتری های بافایده عوض کردن می دهند. در حقیقت پروبیوتیک ها از همین طریق اثرات سلامت بخش خود را در بدن انسان القا می کنند.

دوز پروبیوتیک مصرف شده است عامل مهمی است که بر تراکم میکروارگانیسم های موجود در بخش های متفاوت دستگاه گوارش تأثیر می گذارد. پروبیوتیک ها همچنین قادرند اختلالات میکروبیوم های روده، بعد از درمان آنتی بیوتیکی را به حداقل برسانند.

از “جاناتان شیمن”، عضو هیات علمی دانشکده پزشکی دانشگاه “هاروارد” خواسته شد تا این تحقیق را انجام دهد، که در آزمایشگاه “کلیسای جورج” در موسسه “ویس” هاروارد جهت مهندسی الهام گرفته از زیست شناسی توسعه داده شده است است.

“شیمن” گفت: پروبیوتیک های فعلی از محیط زیست، حیوانات و انسان ها به دست می آیند، ولی من می توانم کاملا تضمین کنم که تا به حال هرگز از ورزشکاران نخبه، افراد مناسب و سالم در دنیا جدا نشده اند. این چیزی است که ما قصد انجام آن را داریم. ما به دنبال شناسایی نامزدهای تازه پروبیوتیک جهت برنامه های تازه هستیم.

مدت وقت زیادی است که علم واقف است که باکتری در روده یا دستگاه گوارش، متابولیسم انرژی را تحت تاثیر قرار می دهد و همچنین ممکن است در فرایندهای متفاوت فیزیولوژیکی مانند عملکرد سیستم ایمنی بدن و وظایف عصبی نقش داشته باشد.

تیم “هاروارد” امیدوار است که جداسازی باکتری های بافایده ورزشکاران نخبه بتواند میکروبیوم روده دیگر افراد را زیاد کردن دهد و منجر به اصلاح سلامتی به طور کلی شود.

در یک آزمایش اولیه، محققان نمونه های مدفوع را به صورت روزانه از 20 ورزشکار شرکت کننده در ماراتن 2015 بوستون، یک هفته قبل و یک هفته بعد از مسابقه، جمع آوری کردند.

آنها ژنوم باکتری های نمونه های مدفوع را بررسی و صفات خاصی را شناسایی کردند. به عنوان مثال، آنها حداقل یک نوع باکتری را کشف کردند که اسید لاکتیک را به طور موثرتر تجزیه می کند.

از آنجایی که زیاد کردن اسید لاکتیک می تواند باعث خستگی و درد عضلانی شود، این نوع باکتری است که به طور بالقوه در پروبیوتیک بافایده می باشد.

اگر همه چیز خوب پیش رود، این باکتری های سودمند راه خود را به مکمل های تغذیه ای تجاری می یابند.

“شیمن” می گوید: صنعت پروبیوتیک یک بازار 60 میلیارد دلاری هست. اساسا شما می توانید از باکتری های بافایده خاص را جدا کرده و آنها را به مواد غذایی، نوشیدنی ها و یا مکمل ها اضافه کنید. آنها می توانند به ماست، چای، کپسول یا آدامس نیز اضافه شوند.

این تیم تحقیقاتی در جهت تجاری سازی یافته های خود، ممکن است طی امسال شرکتی با نام “Fitbiomics” را تاسیس کند.

“شیمن” گفت: اساسنامه موسسه “ویس” تلاش دارد علوم پایه را به دنیای واقعی انتقال یافته کند.

این پژوهش در دویست و پنجاه و چهارمین نشست و نمایشگاه ملی انجمن شیمی آمریکا ارائه شد.

واژه های کلیدی: باکتری | دستگاه | بدن انسان | ورزشکاران | پوست انسان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs